Telefonovanie

Telefonovanie

Pevná linkapredplatena telefonna karta1

Veľa Kanaďanov trávi dlhé hodiny telefonovaním, pretože Kanada je jednou z krajín s najnižšími poplatkami za telefonovanie na svete. Miestny (Local Call) hovor stojí 25 centov bez ohľadu na dĺžku hovoru. Ak však máte vlastný telefón, v cene mesačného poplatku sú zahrnuté všetky miestne hovory. Na inštaláciu telefónu domov stačí osloviť najbližšiu telefónnu spoločnosť, preukázať sa identifikačným dokladom a za poplatok $200-$300 vám telefónnu linku zavedú. Aparát si môžete kúpiť alebo prenajať od spoločnosti.

 

Mobilní operátori

predplatena telefonna karta2

Po príchode do Kanady na dlhšie obdobie nie je rozumné, z hľadiska ceny, používať slovenskú SIM kartu v roamingu. Čo sa týka telefónu, bez problémov takmer všetky novšie telefóny a smartfóny sa pripoja na frekvencie kanadských mobilných operátorov, ten teda meniť nemusíte. Len si dajte pozor, aby Váš telefón nebol blokovaný pôvodným operátorom. 

Pozor! V Kanade sa stretnete s niečím na čo už Európa dávno zabudla a to je spoplatnenie prichádzajúcich hovorov. Ak to nemáte zahrnuté v paušále.

Ako teda na to: Vyberte si telefónnu spoločnosť. Každá ponúka veľa paušálnych programov (Plans), tu musíte podpísať zmluvu na 12-24 mesiacov alebo si vyberiete predplatený program (Prepaid Plan) bez nutnosti podpísať zmluvu.

Môžete si tiež kúpiť predplatenú kartu „Pay-As-You-Go cards“, stojí cca 25 dolárov a vydrží vám na 60 minút telefonovania v rámci Kanady.

Spôsob telefonovania

  • Núdzové volanie (záchranka, hasiči, polícia) - 911
  • Operátor - 0
  • Informácie o telefónnych číslach:
    • miestne - 411
    • ostatné čísla - 1 + predvoľba mesta + 555 1212
  • Miestne hovory (Local Calls) navolí sa len 7- alebo 10-miestne telefónne číslo. Napríklad 555-5555 alebo (416) 555-5555.
  • Medzimestské hovory v rámci USA a Kanady (Long Distance – within North America) navolí sa 1 + trojmiestna predvoľba miesta + 7-miestne telefónne číslo. Napríklad 1 (604) 555-5555.
  • Medzinárodné hovory (Long Distance – Overseas Calls) navolí sa 011 + predvoľba štátu + predvoľba mesta + miestne telefónne číslo. Napríklad 011-421-911-424435.

 

tel budkytelus budkaTelefónne spoločnosti

 

Virtuálni mobilní operátori

Okrem hlavných operátorov existujú v Kanade aj virtuálni operátori podobne ako na Slovensku napríklad FunFón.